פנחס ספיר
English: Pinchas Sapir

  • פנחס ספיר (קוזלובסקי)
    pinchas sapir 1955.jpg
    פנחס ספיר, 1955
    לידה 15 באוקטובר 1906
    האימפריה הרוסיתהאימפריה הרוסית סובאלק, האימפריה הרוסית עריכת הנתון בוויקינתונים
    פטירה 12 באוגוסט 1975 (בגיל 68)
    ישראלישראל נבטים, ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
    תאריך עלייה 1929
    מקום קבורה כפר סבא עריכת הנתון בוויקינתונים
    עיסוק פוליטיקאי, שר עריכת הנתון בוויקינתונים
    מפלגה מפא"י, המערך, העבודה, המערך (השני)
    שר האוצר ה־3
    26 ביוני 19635 באוגוסט 1968
    (5 שנים ו-5 שבועות)
    לוי אשכול
    זאב שרף
    15 בדצמבר 19693 ביוני 1974
    (4 שנים ו-24 שבועות)
    זאב שרף
    יהושע רבינוביץ'
    שר המסחר והתעשייה ה־6
    3 בנובמבר 195525 במאי 1965
    (9 שנים ו-29 שבועות)
    פרץ נפתלי
    חיים יוסף צדוק
    1 בספטמבר 19705 במרץ 1972
    (שנה ו-26 שבועות)
    יוסף ספיר
    חיים בר לב
    חבר הכנסת
    30 בנובמבר 195912 באוגוסט 1975
    (15 שנים)
    כנסות 4 - 8
    מנכ"ל משרד האוצר ה־3
    19531955
    (כשנתיים)
    אהוד אבריאל
    שמחה גולן
    מנכ"ל משרד הביטחון ה־3
    19491951
    (כשנתיים)
    אליעזר פרי (פרלסון)
    זאב שינד
    תפקידים בולטים
    • שר בלי תיק
    • ראש הסוכנות היהודית
    לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית oojs ui icon info big.svg

    פִּנְחָס סַפִּיר (קוֹזְלוֹבְסקי); (15 באוקטובר 190612 באוגוסט 1975) היה פוליטיקאי ישראלי, שר האוצר השלישי של ישראל, מהבולטים בפוליטיקה הישראלית ברבע השלישי של המאה ה-20. נחשב לאבי הכלכלה הישראלית, הרבה בזכות חיוניותו ודבקותו הבלתי נלאית במטרותיו. בתחום המדיני היה ספיר יוני: הוא התנגד להמשך השליטה בשטחים ולהקמת ההתנחלויות מסיבות כלכליות ודמוגרפיות, אך עם זאת תמך בראש הממשלה גולדה מאיר.

  • ביוגרפיה
  • משפחתו
  • הערכת פועלו
  • לקריאה נוספת
  • קישורים חיצוניים
  • הערות שוליים

פנחס ספיר (קוזלובסקי)
Pinchas Sapir 1955.jpg
פנחס ספיר, 1955
לידה 15 באוקטובר 1906
האימפריה הרוסיתהאימפריה הרוסית סובאלק, האימפריה הרוסית עריכת הנתון בוויקינתונים
פטירה 12 באוגוסט 1975 (בגיל 68)
ישראלישראל נבטים, ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
תאריך עלייה 1929
מקום קבורה כפר סבא עריכת הנתון בוויקינתונים
עיסוק פוליטיקאי, שר עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגה מפא"י, המערך, העבודה, המערך (השני)
שר האוצר ה־3
26 ביוני 19635 באוגוסט 1968
(5 שנים ו-5 שבועות)
15 בדצמבר 19693 ביוני 1974
(4 שנים ו-24 שבועות)
שר המסחר והתעשייה ה־6
3 בנובמבר 195525 במאי 1965
(9 שנים ו-29 שבועות)
1 בספטמבר 19705 במרץ 1972
(שנה ו-26 שבועות)
חבר הכנסת
30 בנובמבר 195912 באוגוסט 1975
(15 שנים)
כנסות 4 - 8
מנכ"ל משרד האוצר ה־3
19531955
(כשנתיים)
מנכ"ל משרד הביטחון ה־3
19491951
(כשנתיים)
תפקידים בולטים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

פִּנְחָס סַפִּיר (קוֹזְלוֹבְסקי); (15 באוקטובר 190612 באוגוסט 1975) היה פוליטיקאי ישראלי, שר האוצר השלישי של ישראל, מהבולטים בפוליטיקה הישראלית ברבע השלישי של המאה ה-20. נחשב לאבי הכלכלה הישראלית, הרבה בזכות חיוניותו ודבקותו הבלתי נלאית במטרותיו. בתחום המדיני היה ספיר יוני: הוא התנגד להמשך השליטה בשטחים ולהקמת ההתנחלויות מסיבות כלכליות ודמוגרפיות, אך עם זאת תמך בראש הממשלה גולדה מאיר.