משה קול
English: Moshe Kol

  • משה קול
    moshe kol.jpg
    משה קול, דצמבר 1948
    לידה 28 במאי 1911
    פינסק, האימפריה הרוסית עריכת הנתון בוויקינתונים
    פטירה 7 ביולי 1989 (בגיל 78)
    ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
    מדינה ישראלישראל  ישראל
    תאריך עלייה 1932
    מקום קבורה בית הקברות היהודי בהר הזיתים, ירושלים
    השכלה האוניברסיטה העברית בירושלים
    עיסוק פוליטיקאי עריכת הנתון בוויקינתונים
    מפלגה המפלגה הפרוגרסיבית עריכת הנתון בוויקינתונים
    סיעה המפלגה הפרוגרסיבית, המפלגה הליברלית, הליברלים העצמאים
    שר התיירות ה־2
    12 בינואר 196620 ביוני 1977
    (11 שנים)
    עקיבא גוברין
    יגאל הורביץ
    (כשר התעשייה, המסחר והתיירות)
    שר הפיתוח ה־6
    12 בינואר 196615 בדצמבר 1969
    (4 שנים)
    חיים יוסף צדוק
    חיים לנדאו
    חבר הכנסת
    20 באוגוסט 195110 בספטמבר 1951
    (3 שבועות ויום)
    אידוב כהן
    30 בנובמבר 195911 בינואר 1966
    (6 שנים ו-6 שבועות)
    יצחק גולן
    17 בנובמבר 196915 בדצמבר 1969
    (4 שבועות ויום)
    נסים אליעד
    21 בינואר 197410 במרץ 1974
    (7 שבועות)
    נסים אליעד
    כנסות ה־2, 46, 7, 8
    יו"ר ועדת החינוך והתרבות ה־3
    4 בספטמבר 196122 בנובמבר 1965
    (4 שנים ו-11 שבועות)
    אלימלך-שמעון רימלט
    אלימלך-שמעון רימלט
    ראש מחלקת עליית הנוער בסוכנות היהודית
    19481964
    (כ־16 שנים)
    לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית oojs ui icon info big.svg
    משה קול ואלינור רוזוולט, 1962
    לוחית זיכרון בגשר על שם משה קול באילת
    משה קול בעת ששימש כראש מחלקת עליית הנוער בסוכנות היהודית בחברת ילדים באחד ממוסדות המחלקה במגדיאל
    משה קול, שני משמאל לנואם לוי אשכול בטקס ייסוד ישוב במועצה אזורית גזר, 1950
    משה קול, ינואר 1966

    משה קוֹל (קוֹלוֹדְנִי) (28 במאי 19117 ביולי 1989) היה מנהיג ציוני, חבר הנהלת הסוכנות, חבר הכנסת ושר בממשלות ישראל.

  • ביוגרפיה
  • פרסומיו
  • ספר היובל לכבודו
  • קישורים חיצוניים
  • הערות שוליים

משה קול
Moshe Kol.jpg
משה קול, דצמבר 1948
לידה 28 במאי 1911
פינסק, האימפריה הרוסית עריכת הנתון בוויקינתונים
פטירה 7 ביולי 1989 (בגיל 78)
ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ישראלישראל  ישראל
תאריך עלייה 1932
מקום קבורה בית הקברות היהודי בהר הזיתים, ירושלים
השכלה האוניברסיטה העברית בירושלים
עיסוק פוליטיקאי עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגה המפלגה הפרוגרסיבית עריכת הנתון בוויקינתונים
סיעה המפלגה הפרוגרסיבית, המפלגה הליברלית, הליברלים העצמאים
שר התיירות ה־2
12 בינואר 196620 ביוני 1977
(11 שנים)
יגאל הורביץ
(כשר התעשייה, המסחר והתיירות)
שר הפיתוח ה־6
12 בינואר 196615 בדצמבר 1969
(4 שנים)
חבר הכנסת
20 באוגוסט 195110 בספטמבר 1951
(3 שבועות ויום)
30 בנובמבר 195911 בינואר 1966
(6 שנים ו-6 שבועות)
17 בנובמבר 196915 בדצמבר 1969
(4 שבועות ויום)
21 בינואר 197410 במרץ 1974
(7 שבועות)
כנסות ה־2, 46, 7, 8
יו"ר ועדת החינוך והתרבות ה־3
4 בספטמבר 196122 בנובמבר 1965
(4 שנים ו-11 שבועות)
ראש מחלקת עליית הנוער בסוכנות היהודית
19481964
(כ־16 שנים)
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
משה קול ואלינור רוזוולט, 1962
לוחית זיכרון בגשר על שם משה קול באילת
משה קול בעת ששימש כראש מחלקת עליית הנוער בסוכנות היהודית בחברת ילדים באחד ממוסדות המחלקה במגדיאל
משה קול, שני משמאל לנואם לוי אשכול בטקס ייסוד ישוב במועצה אזורית גזר, 1950
משה קול, ינואר 1966

משה קוֹל (קוֹלוֹדְנִי) (28 במאי 19117 ביולי 1989) היה מנהיג ציוני, חבר הנהלת הסוכנות, חבר הכנסת ושר בממשלות ישראל.