יצחק רפאל

יצחק רפאל
Yitzhak Refael.jpg
יצחק רפאל, 1951
לידה5 ביולי 1914
סאסוב, גליציה, האימפריה האוסטרו-הונגרית
פטירה3 באוגוסט 1999 (בגיל 85)
ירושלים, ישראל
מדינהישראלישראל  ישראל
תאריך עלייה1935
מקום קבורהבית הקברות סנהדריה, ירושלים
השכלההאוניברסיטה העברית בירושלים, בית המדרש לרבנים באמריקה
עיסוקפוליטיקאי עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגהמפד"ל עריכת הנתון בוויקינתונים
סיעהחזית דתית לאומית, הפועל המזרחי, מפד"ל
שר הדתות ה־5
10 במרץ 19743 ביוני 1974
(12 שבועות ויומיים)
30 באוקטובר 197422 בדצמבר 1976
(שנתיים ו-7 שבועות)
חבר הכנסת
20 באוגוסט 195113 ביוני 1977
(25 שנים)
כנסות2 - 8
תפקידים בולטים
פרסים והוקרה
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

ד"ר יצחק רפאל (וֶרפֶל) (5 ביולי 1914 - 3 באוגוסט 1999) היה ממנהיגי המפד"ל וכיהן מטעמה כחבר הכנסת ושר. חתן פרס ביאליק ופרס הרב קוק.