יעקב שמשון שפירא

  • יעקב שמשון שפירא
    yaakov shimshon shapira 1966-01-11.jpg
    יעקב שמשון שפירא, 1966
    לידה 4 בנובמבר 1902
    קרופיבניצקי, אוקראינה עריכת הנתון בוויקינתונים
    פטירה 14 בנובמבר 1993 (בגיל 91)
    ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
    מדינה ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
    מקום קבורה בית הקברות היהודי בהר הזיתים עריכת הנתון בוויקינתונים
    השכלה האוניברסיטה העברית בירושלים עריכת הנתון בוויקינתונים
    עיסוק פוליטיקאי, עורך דין, רופא עריכת הנתון בוויקינתונים
    מפלגה המערך עריכת הנתון בוויקינתונים
    היועץ המשפטי לממשלה ה־1
    19481950
    (כשנתיים)
    תחת ראש ממשלת ישראל דוד בן-גוריון
    חיים כהן
    מנכ"ל משרד המשפטים ה־1
    19481948
    תחת שרי המשפטים פנחס רוזן
    חיים כהן
    שר המשפטים ה־5
    12 בינואר 19661 בנובמבר 1973
    (7 שנים ו-42 שבועות)
    תחת ראשי הממשלה לוי אשכול וגולדה מאיר
    דב יוסף
    חיים יוסף צדוק
    חבר הכנסת
    20 באוגוסט 195130 בנובמבר 1959
    (8 שנים ו-14 שבועות)
    יעקב ניצני
    17 בנובמבר 196928 באוקטובר 1973
    (4 שנים)
    כנסות ה־23, 7
    לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית oojs ui icon info big.svg

    יעקב שמשון שפירא (4 בנובמבר 190214 בנובמבר 1993) היה היועץ המשפטי הראשון לממשלה, חבר הכנסת ושר.

  • ביוגרפיה
  • לקריאה נוספת
  • קישורים חיצוניים
  • הערות שוליים

יעקב שמשון שפירא
Yaakov Shimshon Shapira 1966-01-11.jpg
יעקב שמשון שפירא, 1966
לידה 4 בנובמבר 1902
קרופיבניצקי, אוקראינה עריכת הנתון בוויקינתונים
פטירה 14 בנובמבר 1993 (בגיל 91)
ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
מקום קבורה בית הקברות היהודי בהר הזיתים עריכת הנתון בוויקינתונים
השכלה האוניברסיטה העברית בירושלים עריכת הנתון בוויקינתונים
עיסוק פוליטיקאי, עורך דין, רופא עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגה המערך עריכת הנתון בוויקינתונים
היועץ המשפטי לממשלה ה־1
19481950
(כשנתיים)
תחת ראש ממשלת ישראל דוד בן-גוריון
מנכ"ל משרד המשפטים ה־1
19481948
תחת שרי המשפטים פנחס רוזן
שר המשפטים ה־5
12 בינואר 19661 בנובמבר 1973
(7 שנים ו-42 שבועות)
תחת ראשי הממשלה לוי אשכול וגולדה מאיר
חבר הכנסת
20 באוגוסט 195130 בנובמבר 1959
(8 שנים ו-14 שבועות)
17 בנובמבר 196928 באוקטובר 1973
(4 שנים)
כנסות ה־23, 7
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

יעקב שמשון שפירא (4 בנובמבר 190214 בנובמבר 1993) היה היועץ המשפטי הראשון לממשלה, חבר הכנסת ושר.