יולי אדלשטיין

יולי יואל אדלשטיין
יולי אדלשטיין, 2015
יולי אדלשטיין, 2015
לידה5 באוגוסט 1958 (בן 60)
י"ט באב ה'תשי"ח
צ'רנוביץ, הרפובליקה הסובייטית הסוציאליסטית האוקראינית, ברית המועצות עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינהישראלישראל  ישראל
תאריך עלייה1985
עיסוקפוליטיקאי עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגההליכוד
www.edelstein.org.il
יושב הראש ה־16 של הכנסת
18 במרץ 2013 – מכהן
(6 שנים)
כנסות1920
שר העלייה והקליטה
18 ביוני 19966 ביולי 1999
(3 שנים)
תחת ראש הממשלהבנימין נתניהו
שר ההסברה והתפוצות
31 במרץ 200917 במרץ 2013
(4 שנים)
תחת ראש הממשלהבנימין נתניהו
חבר הכנסת
17 ביוני 199617 באפריל 2006
(9 שנים ו-43 שבועות)
27 בפברואר 2007 – מכהן
(12 שנים)
כנסות14 - 20
תפקידים בולטים נוספים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

יולי יואל אדלשטיין (נולד ב-5 באוגוסט 1958; י"ט באב תשי"ח) הוא יושב ראש הכנסת וחבר הכנסת מטעם מפלגת הליכוד. בעבר השר לקליטת עלייה ושר ההסברה והתפוצות בממשלות ישראל. היה בעבר מסורב עלייה ואסיר ציון בברית המועצות. בהכשרתו הוא מורה לשפות, בעיקר עברית.