חיים משה שפירא

  • חיים משה שפירא
    moshe shapira.jpg
    חיים משה שפירא, 1951
    לידה 26 במרץ 1902
    האימפריה הרוסיתהאימפריה הרוסית הורדנה, האימפריה הרוסית
    פטירה 16 ביולי 1970 (בגיל 68)
    ישראלישראל ירושלים, ישראל
    תאריך עלייה 1925
    מקום קבורה ישראלישראל בית הקברות היהודי בהר הזיתים, ירושלים
    השכלה בית המדרש לרבנים בברלין
    עיסוק פוליטיקאי עריכת הנתון בוויקינתונים
    מפלגה מפד"ל עריכת הנתון בוויקינתונים
    סיעה חזית דתית מאוחדת, הפועל המזרחי, מפד"ל
    שר הפנים ה־2
    10 במרץ 194924 בדצמבר 1952
    (3 שנים ו-41 שבועות)
    יצחק גרינבוים
    ישראל רוקח
    29 ביוני 19553 בנובמבר 1955
    (18 שבועות ויומיים)
    ישראל רוקח
    ישראל בר יהודה
    17 בדצמבר 195916 ביולי 1970
    (10 שנים)
    ישראל בר יהודה
    גולדה מאיר
    שר הבריאות ה־1
    14 במאי 19488 באוקטובר 1951
    (3 שנים ו-21 שבועות)
    יוסף בורג
    2 בנובמבר 196112 בינואר 1966
    (4 שנים ו-10 שבועות)
    ישראל ברזילי
    ישראל ברזילי
    שר העלייה ה־1
    10 במרץ 19498 באוקטובר 1951
    (שנתיים ו-30 שבועות)
    יגאל אלון
    (לאחר הקמת המשרד מחדש ב-1968)
    שר הסעד ה־2
    24 בדצמבר 19521 ביולי 1958
    (5 שנים ו-27 שבועות)
    יצחק מאיר לוין
    פרץ נפתלי
    שר הדתות ה־2
    8 באוקטובר 19511 ביולי 1958
    (6 שנים ו-38 שבועות)
    יהודה לייב פישמן מימון
    יעקב משה טולידאנו
    חבר הכנסת
    14 בפברואר 194916 ביולי 1970
    (21 שנים)
    כנסות 1 - 7
    חבר מועצת המדינה הזמנית
    15 במאי 194814 בפברואר 1949
    (39 שבועות ו-3 ימים)
    לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית oojs ui icon info big.svg

    חיים משה בצלאל שפירא (26 במרץ 1902 - 16 ביולי 1970) היה מנהיגה הפוליטי של הציונות הדתית במשך שנים רבות ונציגה בממשלת ישראל.

  • קורות חייו
  • שפירא בשאלות המדיניות
  • לקריאה נוספת
  • קישורים חיצוניים
  • הערות שוליים

חיים משה שפירא
Moshe Shapira.jpg
חיים משה שפירא, 1951
לידה 26 במרץ 1902
האימפריה הרוסיתהאימפריה הרוסית הורדנה, האימפריה הרוסית
פטירה 16 ביולי 1970 (בגיל 68)
ישראלישראל ירושלים, ישראל
תאריך עלייה 1925
מקום קבורה ישראלישראל בית הקברות היהודי בהר הזיתים, ירושלים
השכלה בית המדרש לרבנים בברלין
עיסוק פוליטיקאי עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגה מפד"ל עריכת הנתון בוויקינתונים
סיעה חזית דתית מאוחדת, הפועל המזרחי, מפד"ל
שר הפנים ה־2
10 במרץ 194924 בדצמבר 1952
(3 שנים ו-41 שבועות)
29 ביוני 19553 בנובמבר 1955
(18 שבועות ויומיים)
17 בדצמבר 195916 ביולי 1970
(10 שנים)
שר הבריאות ה־1
14 במאי 19488 באוקטובר 1951
(3 שנים ו-21 שבועות)
2 בנובמבר 196112 בינואר 1966
(4 שנים ו-10 שבועות)
שר העלייה ה־1
10 במרץ 19498 באוקטובר 1951
(שנתיים ו-30 שבועות)
יגאל אלון
(לאחר הקמת המשרד מחדש ב-1968)
שר הסעד ה־2
24 בדצמבר 19521 ביולי 1958
(5 שנים ו-27 שבועות)
שר הדתות ה־2
8 באוקטובר 19511 ביולי 1958
(6 שנים ו-38 שבועות)
חבר הכנסת
14 בפברואר 194916 ביולי 1970
(21 שנים)
כנסות 1 - 7
חבר מועצת המדינה הזמנית
15 במאי 194814 בפברואר 1949
(39 שבועות ו-3 ימים)
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

חיים משה בצלאל שפירא (26 במרץ 1902 - 16 ביולי 1970) היה מנהיגה הפוליטי של הציונות הדתית במשך שנים רבות ונציגה בממשלת ישראל.