חיים יוסף צדוק

חיים יוסף צדוק
חיים יוסף צדוק ב-1951
חיים יוסף צדוק, 1951
לידה2 באוקטובר 1913
רווה רוסקה, האימפריה האוסטרו-הונגרית
פטירה15 באוגוסט 2002 (בגיל 88)
גרמניה
מדינהישראלישראל  ישראל
תאריך עלייה1935
מקום קבורהבית העלמין קריית שאול, תל אביב-יפו
השכלהאוניברסיטת ורשה, בית הספר המנדטורי למשפטים
עיסוקפוליטיקאי, מרצה באוניברסיטה, עורך דין, עורך דין עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגהמפא"י עריכת הנתון בוויקינתונים
סיעהמפא"י, העבודה, המערך הראשון והשני
שר המסחר והתעשייה ה־7
25 במאי 196522 בנובמבר 1966
(שנה ו-25 שבועות)
שר הפיתוח ה־5
31 במאי 196512 בינואר 1966
(32 שבועות ו-3 ימים)
שר המשפטים ה־5
10 במרץ 197420 ביוני 1977
(3 שנים ו-14 שבועות)
שר הדתות ה־6
3 ביוני 197429 באוקטובר 1974
(21 שבועות ויומיים)
16 בינואר 197720 ביוני 1977
(22 שבועות ויומיים)
חבר הכנסת
28 בינואר 19592 בינואר 1978
(19 שנים)
כנסות3 - 9
יו"ר ועדת הכנסת ה־4
1 בדצמבר 19594 בספטמבר 1961
(שנה ו-39 שבועות)
יו"ר ועדת החוץ והביטחון ה־3
19 בנובמבר 19699 במרץ 1974
(4 שנים ו-15 שבועות)
נשיא מועצת העיתונות בישראל
19931999
(כ־6 שנים)
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

חיים יוסף צדוק (וילקנפלד) (2 באוקטובר 1913 - 15 באוגוסט 2002) היה משפטן, חבר כנסת, שר המשפטים בממשלת רבין הראשונה (1974–1977), וכן שר המסחר והתעשייה ושר הפיתוח.