חיים גבתי
English: Haim Gvati

  • חיים גבתי
    haim gvati 1964.jpg
    חיים גבתי, 1964
    לידה 29 בינואר 1901
    פינסק, האימפריה הרוסית
    פטירה 19 באוקטובר 1990 (בגיל 89)
    ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
    מדינה ישראלישראל  ישראל
    תאריך עלייה 1924
    עיסוק פוליטיקאי עריכת הנתון בוויקינתונים
    מפלגה המערך עריכת הנתון בוויקינתונים
    סיעה המערך (הראשון והשני)
    שר החקלאות ה־8
    9 בנובמבר 19643 ביוני 1974
    (9 שנים ו-29 שבועות)
    משה דיין
    אהרן אוזן
    שר הבריאות ה־8
    22 בדצמבר 196927 ביולי 1970
    (31 שבועות ויום)
    ישראל ברזילי
    ויקטור שם-טוב
    שר הפיתוח ה־8
    1 בספטמבר 197010 במרץ 1974
    (3 שנים ו-27 שבועות)
    חיים לנדאו
    חיים בר-לב
    חבר הכנסת
    22 בנובמבר 196517 בינואר 1966
    (8 שבועות ויום)
    שושנה ארבלי-אלמוזלינו
    17 בנובמבר 196921 בינואר 1974
    (4 שנים ו-9 שבועות)
    כנסות ה־6, ה־7
    תפקידים בולטים
    • מנכ"ל משרד החקלאות
    • מזכיר איחוד הקבוצות והקיבוצים
    • מזכיר ברית התנועה הקיבוצית
    פרסים והוקרה
    פרס ישראל (1982) עריכת הנתון בוויקינתונים
    לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית oojs ui icon info big.svg

    חיים גְּבָתי (סוישץ') (29 בינואר 190119 באוקטובר 1990) היה חקלאי ואיש ציבור ישראלי, חבר קיבוץ, חבר הכנסת ושר בממשלות ישראל. ממייסדי קיבוץ גבת, מהוגי איחוד הקיבוצים וממובילי איחודו עם חבר הקבוצות ליצירת "איחוד הקבוצות והקיבוצים", מזכיר האיחוד (1959–1963), מזכיר ברית התנועה הקיבוצית (1963–1964), מנכ"ל משרד החקלאות (1950–1958), שר החקלאות בממשלות האחת עשרה עד השש עשרה (1964–1974), שר הבריאות ושר הפיתוח בממשלה ה-15, חבר בכנסות השישית (נובמבר 1965 – ינואר 1966) והשביעית (נובמבר 1969 – ינואר 1974) מטעם המערך.
    חתן פרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה בעבודה ובתעשייה לשנת תשמ"ב.

  • ביוגרפיה
  • כתביו
  • לקריאה נוספת
  • קישורים חיצוניים
  • הערות שוליים

חיים גבתי
Haim Gvati 1964.jpg
חיים גבתי, 1964
לידה 29 בינואר 1901
פינסק, האימפריה הרוסית
פטירה 19 באוקטובר 1990 (בגיל 89)
ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ישראלישראל  ישראל
תאריך עלייה 1924
עיסוק פוליטיקאי עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגה המערך עריכת הנתון בוויקינתונים
סיעה המערך (הראשון והשני)
שר החקלאות ה־8
9 בנובמבר 19643 ביוני 1974
(9 שנים ו-29 שבועות)
שר הבריאות ה־8
22 בדצמבר 196927 ביולי 1970
(31 שבועות ויום)
שר הפיתוח ה־8
1 בספטמבר 197010 במרץ 1974
(3 שנים ו-27 שבועות)
חבר הכנסת
22 בנובמבר 196517 בינואר 1966
(8 שבועות ויום)
17 בנובמבר 196921 בינואר 1974
(4 שנים ו-9 שבועות)
כנסות ה־6, ה־7
תפקידים בולטים
פרסים והוקרה
פרס ישראל (1982) עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

חיים גְּבָתי (סוישץ') (29 בינואר 190119 באוקטובר 1990) היה חקלאי ואיש ציבור ישראלי, חבר קיבוץ, חבר הכנסת ושר בממשלות ישראל. ממייסדי קיבוץ גבת, מהוגי איחוד הקיבוצים וממובילי איחודו עם חבר הקבוצות ליצירת "איחוד הקבוצות והקיבוצים", מזכיר האיחוד (1959–1963), מזכיר ברית התנועה הקיבוצית (1963–1964), מנכ"ל משרד החקלאות (1950–1958), שר החקלאות בממשלות האחת עשרה עד השש עשרה (1964–1974), שר הבריאות ושר הפיתוח בממשלה ה-15, חבר בכנסות השישית (נובמבר 1965 – ינואר 1966) והשביעית (נובמבר 1969 – ינואר 1974) מטעם המערך.
חתן פרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה בעבודה ובתעשייה לשנת תשמ"ב.