זלמן ארן
English: Zalman Aran

  • זלמן (זיאמה) ארן
    zalman aranne.jpg
    זלמן ארן, 1954
    לידה 1 במרץ 1899
    אדר תרנ"ט
    יוזובקה, האימפריה הרוסית
    פטירה 6 בספטמבר 1970 (בגיל 71)
    אלול תש"ל
    ירושלים, ישראל
    מדינה ישראלישראל  ישראל
    תאריך עלייה 1926
    מקום קבורה בית הקברות היהודי בהר הזיתים, ירושלים
    עיסוק פוליטיקאי, איש חינוך, איש איגוד מקצועי עריכת הנתון בוויקינתונים
    מפלגה העבודה עריכת הנתון בוויקינתונים
    סיעה מפא"י, המערך
    שר החינוך והתרבות ה־5
    3 בנובמבר 195510 במאי 1960
    (4 שנים ו-27 שבועות)
    בן-ציון דינור
    אבא אבן
    26 ביוני 196315 בדצמבר 1969
    (6 שנים ו-24 שבועות)
    אבא אבן
    יגאל אלון
    שר התחבורה ה־7
    29 ביוני 19553 בנובמבר 1955
    (18 שבועות ויומיים)
    יוסף ספיר
    משה כרמל
    שר בלי תיק
    26 בינואר 195429 ביוני 1955
    (שנה ו-22 שבועות)
    חבר הכנסת
    14 בפברואר 194917 בנובמבר 1969
    (20 שנה)
    כנסות 1 - 6
    יו"ר ועדת החוץ והביטחון ה־1
    23 במרץ 194920 באוגוסט 1951
    (שנתיים ו-21 שבועות)
    מאיר ארגוב
    לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית oojs ui icon info big.svg

    זלמן (זיאמה) ארן (לשעבר אהרונוביץ') (1 במרץ 1899, י"ח באדר תרנ"ט, יוזובקה, פלך יקטרינוסלב, האימפריה הרוסית - 6 בספטמבר 1970, ה' באלול תש"ל) היה מנהיג ציוני סוציאל-דמוקרטי, פוליטיקאי ומחנך ישראלי יליד אוקראינה, חבר הכנסת מטעם מפא"י. כיהן כשר החינוך של מדינת ישראל במשך 11 שנה, בין 1955 ל-1960 ובין 1963 ל-1969, והיה דמות משפיעה בראשית ארגון מערכת החינוך בישראל.

  • קורות חיים
  • דמותו כפוליטיקאי וכאדם פרטי
  • הנצחת זכרו בישראל
  • כתביו
  • לקריאה נוספת
  • קישורים חיצוניים
  • הערות שוליים

זלמן (זיאמה) ארן
Zalman Aranne.jpg
זלמן ארן, 1954
לידה 1 במרץ 1899
אדר תרנ"ט
יוזובקה, האימפריה הרוסית
פטירה 6 בספטמבר 1970 (בגיל 71)
אלול תש"ל
ירושלים, ישראל
מדינה ישראלישראל  ישראל
תאריך עלייה 1926
מקום קבורה בית הקברות היהודי בהר הזיתים, ירושלים
עיסוק פוליטיקאי, איש חינוך, איש איגוד מקצועי עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגה העבודה עריכת הנתון בוויקינתונים
סיעה מפא"י, המערך
שר החינוך והתרבות ה־5
3 בנובמבר 195510 במאי 1960
(4 שנים ו-27 שבועות)
26 ביוני 196315 בדצמבר 1969
(6 שנים ו-24 שבועות)
שר התחבורה ה־7
29 ביוני 19553 בנובמבר 1955
(18 שבועות ויומיים)
שר בלי תיק
26 בינואר 195429 ביוני 1955
(שנה ו-22 שבועות)
חבר הכנסת
14 בפברואר 194917 בנובמבר 1969
(20 שנה)
כנסות 1 - 6
יו"ר ועדת החוץ והביטחון ה־1
23 במרץ 194920 באוגוסט 1951
(שנתיים ו-21 שבועות)
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

זלמן (זיאמה) ארן (לשעבר אהרונוביץ') (1 במרץ 1899, י"ח באדר תרנ"ט, יוזובקה, פלך יקטרינוסלב, האימפריה הרוסית - 6 בספטמבר 1970, ה' באלול תש"ל) היה מנהיג ציוני סוציאל-דמוקרטי, פוליטיקאי ומחנך ישראלי יליד אוקראינה, חבר הכנסת מטעם מפא"י. כיהן כשר החינוך של מדינת ישראל במשך 11 שנה, בין 1955 ל-1960 ובין 1963 ל-1969, והיה דמות משפיעה בראשית ארגון מערכת החינוך בישראל.