זבולון המר

  • זבולון המר
    flickr - government press office (gpo) - soccer player yehoshua glazer receiving medal (zevulon hammer).jpg
    זבולון המר, 1978
    לידה 31 במאי 1936
    ט' בסיוון ה'תרצ"ו
    חיפה, פלשתינה (א"י)
    פטירה 20 בינואר 1998 (בגיל 61)
    כ"ב בטבת ה'תשנ"ח
    ירושלים, ישראל
    מדינה ישראלישראל  ישראל
    מקום קבורה בית הקברות הר הזיתים, ירושלים
    השכלה אוניברסיטת בר-אילן
    עיסוק פוליטיקאי עריכת הנתון בוויקינתונים
    מפלגה מפד"ל עריכת הנתון בוויקינתונים
    סיעה מפד"ל, גשר - מרכז ציוני דתי
    שר הסעד ה־9
    16 בינואר 197320 בינואר 1974
    (שנה)
    יוסף בורג
    משה ברעם
    שר החינוך והתרבות ה־9
    20 ביוני 197713 בספטמבר 1984
    (7 שנים ו-12 שבועות)
    אהרן ידלין
    יצחק נבון
    11 ביוני 199013 ביולי 1992
    (שנתיים ו-4 שבועות)
    יצחק שמיר
    שולמית אלוני
    18 ביוני 199620 בינואר 1998
    (שנה ו-30 שבועות)
    אמנון רובינשטיין
    יצחק לוי
    השר לענייני דתות ה־10
    7 באוקטובר 198611 ביוני 1990
    (3 שנים ו-35 שבועות)
    יוסף בורג
    אבנר שאקי
    22 באוגוסט 199720 בינואר 1998
    (21 שבועות ו-5 ימים)
    בנימין נתניהו
    בנימין נתניהו
    סגן ראש ממשלת ישראל
    18 ביוני 199620 בינואר 1998
    (שנה ו-30 שבועות)
    חבר הכנסת
    17 בנובמבר 196920 בינואר 1998
    (28 שנים)
    תפקידים בולטים
    • שר החינוך והתרבות
    לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית oojs ui icon info big.svg
    בעת הענקת היתר מוסד להשכלה גבוהה למכללת לוינסקי, מרץ 1983
    א. ב. יפה (מימין) מקבל בשנת 1996 את פרס היצירה לסופרים ומשוררים. יושבים מימין: יו"ר ועד הנאמנים של הפרס, אהרן ידלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו שר החינוך, התרבות והספורט זבולון המר ופרופ' אורציון ברתנא.

    זבולון המר (ט' בסיוון תרצ"וכ"ב בטבת תשנ"ח, 31 במאי 193620 בינואר 1998) היה חבר הכנסת ושר בממשלות ישראל. ביחד עם זלמן ארן, שימש בתפקיד שר החינוך למשך פרק הזמן הארוך ביותר - במצטבר - מאז הקמת המדינה. 11 שנים על פני 3 קדנציות.

  • קורות חייו
  • הנצחה
  • לקריאה נוספת
  • קישורים חיצוניים
  • הערות שוליים

זבולון המר
Flickr - Government Press Office (GPO) - Soccer Player Yehoshua Glazer Receiving Medal (Zevulon Hammer).jpg
זבולון המר, 1978
לידה 31 במאי 1936
ט' בסיוון ה'תרצ"ו
חיפה, פלשתינה (א"י)
פטירה 20 בינואר 1998 (בגיל 61)
כ"ב בטבת ה'תשנ"ח
ירושלים, ישראל
מדינה ישראלישראל  ישראל
מקום קבורה בית הקברות הר הזיתים, ירושלים
השכלה אוניברסיטת בר-אילן
עיסוק פוליטיקאי עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגה מפד"ל עריכת הנתון בוויקינתונים
סיעה מפד"ל, גשר - מרכז ציוני דתי
שר הסעד ה־9
16 בינואר 197320 בינואר 1974
(שנה)
שר החינוך והתרבות ה־9
20 ביוני 197713 בספטמבר 1984
(7 שנים ו-12 שבועות)
11 ביוני 199013 ביולי 1992
(שנתיים ו-4 שבועות)
18 ביוני 199620 בינואר 1998
(שנה ו-30 שבועות)
השר לענייני דתות ה־10
7 באוקטובר 198611 ביוני 1990
(3 שנים ו-35 שבועות)
22 באוגוסט 199720 בינואר 1998
(21 שבועות ו-5 ימים)
סגן ראש ממשלת ישראל
18 ביוני 199620 בינואר 1998
(שנה ו-30 שבועות)
חבר הכנסת
17 בנובמבר 196920 בינואר 1998
(28 שנים)
תפקידים בולטים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
בעת הענקת היתר מוסד להשכלה גבוהה למכללת לוינסקי, מרץ 1983
א. ב. יפה (מימין) מקבל בשנת 1996 את פרס היצירה לסופרים ומשוררים. יושבים מימין: יו"ר ועד הנאמנים של הפרס, אהרן ידלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו שר החינוך, התרבות והספורט זבולון המר ופרופ' אורציון ברתנא.

זבולון המר (ט' בסיוון תרצ"וכ"ב בטבת תשנ"ח, 31 במאי 193620 בינואר 1998) היה חבר הכנסת ושר בממשלות ישראל. ביחד עם זלמן ארן, שימש בתפקיד שר החינוך למשך פרק הזמן הארוך ביותר - במצטבר - מאז הקמת המדינה. 11 שנים על פני 3 קדנציות.