זבולון אורלב
English: Zevulun Orlev

זבולון אורלב
Zevulun Orlev official.jpg
לידה9 בנובמבר 1945 (בן 73)
ד' בכסלו ה'תש"ו
רחובות, פלשתינה (א"י)
מדינהישראלישראל  ישראל
השכלההאוניברסיטה העברית בירושלים, מכללת מורשת יעקב
עיסוקפוליטיקאי, מחנך עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגההבית היהודי, מפד"ל עריכת הנתון בוויקינתונים
סיעההמפד"ל, האיחוד הלאומי-מפד"ל, הבית היהודי
שר הרווחה
3 במרץ 200311 בנובמבר 2004
(שנה ו-36 שבועות)
חבר הכנסת
7 ביוני 19995 בפברואר 2013
(13 שנים)
כנסות15 - 18
יו"ר ועדת החינוך ה־13 (כהונה ראשונה)
19 ביולי 199917 בפברואר 2003
(3 שנים ו-30 שבועות)
יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ה־6
20062008
(כשנתיים)
יו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה ה־15
20062008
(כשנתיים)
יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט ה־13 (כהונה שנייה)
5 במאי 20098 בנובמבר 2010
(שנה ו-26 שבועות)
פרסים והוקרה
  • עיטור המופת
  • פרס לח"כ יוצא מן הכלל של המכון הישראלי לדמוקרטיה (2 בפברואר 2012) עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

זבולון אורלב (נולד ב-9 בנובמבר 1945) הוא חבר הכנסת ויו"ר המפד"ל לשעבר, שר הרווחה בממשלת ישראל השלושים. בעל עיטור המופת במלחמת יום הכיפורים.