הכנסת השש עשרה

הכנסת השש עשרה
Emblem of Israel alternative blue-gold.svg
ממשלותהממשלה השלושים
תקופת כהונה17 בפברואר 2003 – 17 באפריל 2006
(3 שנים ו-8 שבועות)
מערכת בחירות-28 בינואר 2003
הנהגה
יו"ר הכנסתראובן ריבלין עריכת הנתון בוויקינתונים
ראש הממשלהאריאל שרון
הרכב הכנסת
16th Knesset Composition.svg
מפלגת השלטוןהליכוד
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

הכנסת השש עשרה, שהרכבה נקבע בבחירות לכנסת השש עשרה, הושבעה ב-17 בפברואר 2003 (ט"ו באדר א' ה'תשס"ג). את הישיבה פתח, כנהוג, נשיא מדינת ישראל, משה קצב.

זקן חברי הכנסת ביום השבעתה היה חבר הכנסת שמעון פרס מסיעת העבודה-מימד, שכיהן כיושב ראש הכנסת הזמני. ב-19 בפברואר 2003, י"ז באדר א' ה'תשס"ג נבחר לתפקיד יושב ראש הכנסת, חבר הכנסת ראובן ריבלין, ללא מתחרים - ברוב של 104 תומכים מול 7 נמנעים, וללא מתנגדים.

ב-27 בפברואר 2003 (כ"ה באדר א' ה'תשס"ג), הציג אריאל שרון את ממשלתו בפני הכנסת השש עשרה, וזכה לאמונם של 66 חברי כנסת מסיעות הליכוד, שינוי- התנועה החילונית, האיחוד הלאומי והמפד"ל, שהצטרפה לממשלה ימים ספורים לאחר כינונה.

כהונת הכנסת השש עשרה הסתיימה ב-17 באפריל 2006.

גרף עוגה של התפלגות המפלגות בכנסת השש עשרה