בנימין בן אליעזר

  • בנימין בן אליעזר
    fuad.jpg
    בנימין בן אליעזר, 2008
    לידה 12 בפברואר 1936
    שבט תרצ"ו
    עיראק (1921-1959)עיראק (1921-1959) בצרה, ממלכת עיראק עריכת הנתון בוויקינתונים
    פטירה 28 באוגוסט 2016 (בגיל 80)
    אב ה'תשע"ו
    ישראלישראל אסף הרופא, ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
    תאריך עלייה 1950
    מקום קבורה ישראלישראל בית העלמין הדרום, בת ים
    עיסוק פוליטיקאי, בריגדיר גנרל, קצין עריכת הנתון בוויקינתונים
    מפלגה העבודה
    סיעה יחד, המערך, העבודה, ישראל אחת, עבודה-מימד, העבודה-מימד-עם אחד
    סגן ראש ממשלת ישראל
    6 ביולי 19997 במרץ 2001
    (שנה ו-35 שבועות)
    שר התקשורת ה־22
    6 ביולי 19997 במרץ 2001
    (שנה ו-35 שבועות)
    לימור לבנת
    ראובן ריבלין
    שר הבינוי והשיכון ה־12
    13 ביולי 199218 ביוני 1996
    (4 שנים)
    אריאל שרון
    בנימין נתניהו
    11 באוקטובר 20007 במרץ 2001
    (21 שבועות ויום)
    יצחק לוי
    נתן שרנסקי
    שר הביטחון ה־14
    7 במרץ 20012 בנובמבר 2002
    (שנה ו-34 שבועות)
    אהוד ברק
    שאול מופז
    שר התשתיות הלאומיות ה־16
    10 בינואר 200523 בנובמבר 2005
    (45 שבועות ו-3 ימים)
    אליעזר זנדברג
    אריאל שרון
    4 במאי 200631 במרץ 2009
    (שנתיים ו-47 שבועות)
    רוני בר-און
    עוזי לנדאו
    שר התעשייה, המסחר והתעסוקה ה־24
    31 במרץ 200919 בינואר 2011
    (שנה ו-42 שבועות)
    חבר הכנסת
    13 באוגוסט 198414 בדצמבר 2014
    (30 שנה)
    כנסות 11 - 19
    תפקידים בולטים
    • ראש האופוזיציה
    • יו"ר מפלגת העבודה
    • מזכ"ל מפלגת תמ"י
    • מתאם הפעולות בשטחים
    שירות צבאי
    מקום קבורה בית העלמין הדרום עריכת הנתון בוויקינתונים
    כינוי פואד
    השתייכות badge of the israel defense forces.new.svg  צבא הגנה לישראל
    תקופת שירות 19541981
    דרגה תת-אלוף  תת-אלוף
    פעולות ומבצעים
    מלחמת סיני  מלחמת סיני
    מלחמת ששת הימים  מלחמת ששת הימים
    מלחמת ההתשה  מלחמת ההתשה
    מלחמת יום הכיפורים  מלחמת יום הכיפורים
    לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית oojs ui icon info big.svg

    בנימין (פוּאד) בן-אליעזר (12 בפברואר 193628 באוגוסט 2016) היה איש צבא ופוליטיקאי ישראלי. לאחר סיום שירותו הצבאי בדרגת תת-אלוף, בתפקיד מתאם פעולות הממשלה בשטחים, נבחר כחבר הכנסת וכיהן בה בשנים 19842014. היה שר במספר ממשלות ישראל ובמגוון תפקידים: שר הבינוי והשיכון, שר התקשורת, שר התשתיות הלאומיות ושר התעשייה, המסחר והתעסוקה.

    בשנים 20012002 כיהן כשר הביטחון בתקופת האינתיפאדה השנייה ומבצע חומת מגן. בשנים 2001–2002 עמד בראש מפלגת העבודה.

    בשנת 2014 היה מועמד המפלגה בבחירות 2014 לנשיאות ישראל. כמה ימים לפני הבחירות פרש בעקבות חקירת משטרה, שבסופה הועמד לדין בעבירות שוחד ומרמה. נפטר לפני הכרעת הדין במשפטו.

  • ביוגרפיה
  • לקריאה נוספת
  • קישורים חיצוניים
  • הערות שוליים

בנימין בן אליעזר
Fuad.jpg
בנימין בן אליעזר, 2008
לידה 12 בפברואר 1936
שבט תרצ"ו
עיראק (1921-1959)עיראק (1921-1959) בצרה, ממלכת עיראק עריכת הנתון בוויקינתונים
פטירה 28 באוגוסט 2016 (בגיל 80)
אב ה'תשע"ו
ישראלישראל אסף הרופא, ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
תאריך עלייה 1950
מקום קבורה ישראלישראל בית העלמין הדרום, בת ים
עיסוק פוליטיקאי, בריגדיר גנרל, קצין עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגה העבודה
סיעה יחד, המערך, העבודה, ישראל אחת, עבודה-מימד, העבודה-מימד-עם אחד
סגן ראש ממשלת ישראל
6 ביולי 19997 במרץ 2001
(שנה ו-35 שבועות)
שר התקשורת ה־22
6 ביולי 19997 במרץ 2001
(שנה ו-35 שבועות)
שר הבינוי והשיכון ה־12
13 ביולי 199218 ביוני 1996
(4 שנים)
11 באוקטובר 20007 במרץ 2001
(21 שבועות ויום)
שר הביטחון ה־14
7 במרץ 20012 בנובמבר 2002
(שנה ו-34 שבועות)
שר התשתיות הלאומיות ה־16
10 בינואר 200523 בנובמבר 2005
(45 שבועות ו-3 ימים)
4 במאי 200631 במרץ 2009
(שנתיים ו-47 שבועות)
שר התעשייה, המסחר והתעסוקה ה־24
31 במרץ 200919 בינואר 2011
(שנה ו-42 שבועות)
חבר הכנסת
13 באוגוסט 198414 בדצמבר 2014
(30 שנה)
כנסות 11 - 19
תפקידים בולטים
שירות צבאי
מקום קבורה בית העלמין הדרום עריכת הנתון בוויקינתונים
כינוי פואד
השתייכות Badge of the Israel Defense Forces.new.svg  צבא הגנה לישראל
תקופת שירות 19541981
דרגה תת-אלוף  תת-אלוף
פעולות ומבצעים
מלחמת סיני  מלחמת סיני
מלחמת ששת הימים  מלחמת ששת הימים
מלחמת ההתשה  מלחמת ההתשה
מלחמת יום הכיפורים  מלחמת יום הכיפורים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

בנימין (פוּאד) בן-אליעזר (12 בפברואר 193628 באוגוסט 2016) היה איש צבא ופוליטיקאי ישראלי. לאחר סיום שירותו הצבאי בדרגת תת-אלוף, בתפקיד מתאם פעולות הממשלה בשטחים, נבחר כחבר הכנסת וכיהן בה בשנים 19842014. היה שר במספר ממשלות ישראל ובמגוון תפקידים: שר הבינוי והשיכון, שר התקשורת, שר התשתיות הלאומיות ושר התעשייה, המסחר והתעסוקה.

בשנים 20012002 כיהן כשר הביטחון בתקופת האינתיפאדה השנייה ומבצע חומת מגן. בשנים 2001–2002 עמד בראש מפלגת העבודה.

בשנת 2014 היה מועמד המפלגה בבחירות 2014 לנשיאות ישראל. כמה ימים לפני הבחירות פרש בעקבות חקירת משטרה, שבסופה הועמד לדין בעבירות שוחד ומרמה. נפטר לפני הכרעת הדין במשפטו.