אליהו בן-אלישר

  • אליהו בן-אלישר
    benelisar eli.jpg
    תמונה זו מוצגת בוויקיפדיה בשימוש הוגן.
    נשמח להחליפה בתמונה חופשית.
    לידה 2 באוגוסט 1932
    תמוז ה'תרצ"ב
    הרפובליקה הפולנית השנייההרפובליקה הפולנית השנייה ראדום, פולין
    פטירה 12 באוגוסט 2000 (בגיל 68)
    אב ה'תש"ס
    צרפתצרפת פריז, צרפת
    מדינה ישראלישראל  ישראל
    תאריך עלייה 14 בנובמבר 1942
    מקום קבורה ישראלישראל בית הקברות בהר הזיתים, ירושלים
    השכלה סורבון, אוניברסיטת ז'נבה
    עיסוק פוליטיקאי, דיפלומט, היסטוריון, מרגל עריכת הנתון בוויקינתונים
    מפלגה הליכוד עריכת הנתון בוויקינתונים
    סיעה הליכוד, הליכוד-גשר-צומת
    חבר הכנסת
    20 ביולי 19811 בספטמבר 1996
    (15 שנים)
    כנסות 10 - 14
    יו"ר ועדת החוץ והביטחון ה־7
    21 בינואר 198213 באוגוסט 1984
    (שנתיים ו-29 שבועות)
    משה ארנס
    אבא אבן
    24 בינואר 198913 ביולי 1992
    (3 שנים ו-24 שבועות)
    אבא אבן
    אורי אור
    שגריר ישראל במצרים ה־1
    19801981
    (כשנה)
    משה ששון
    שגריר ישראל בארצות הברית ה־12
    19961998
    (כשנתיים)
    איתמר רבינוביץ
    זלמן שובל
    שגריר ישראל בצרפת ה־10
    19982000
    (כשנתיים)
    אבי פזנר
    אלי בר-נביא
    מנכ"ל משרד ראש הממשלה ה־7
    19771980
    (כ־3 שנים)
    עמוס ערן
    מתתיהו שמואלביץ'
    לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית oojs ui icon info big.svg

    אליהו בן-אלישר (2 באוגוסט 1932 - 12 באוגוסט 2000) היה היסטוריון בהשכלתו, פוליטיקאי, דיפלומט ישראלי, ושגריר ישראל בארצות הברית, בצרפת והשגריר הישראלי הראשון במצרים (19801981).

  • ביוגרפיה
  • ספריו
  • קישורים חיצוניים
  • הערות שוליים

אליהו בן-אלישר
Benelisar eli.jpg
תמונה זו מוצגת בוויקיפדיה בשימוש הוגן.
נשמח להחליפה בתמונה חופשית.
לידה 2 באוגוסט 1932
תמוז ה'תרצ"ב
הרפובליקה הפולנית השנייההרפובליקה הפולנית השנייה ראדום, פולין
פטירה 12 באוגוסט 2000 (בגיל 68)
אב ה'תש"ס
צרפתצרפת פריז, צרפת
מדינה ישראלישראל  ישראל
תאריך עלייה 14 בנובמבר 1942
מקום קבורה ישראלישראל בית הקברות בהר הזיתים, ירושלים
השכלה סורבון, אוניברסיטת ז'נבה
עיסוק פוליטיקאי, דיפלומט, היסטוריון, מרגל עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגה הליכוד עריכת הנתון בוויקינתונים
סיעה הליכוד, הליכוד-גשר-צומת
חבר הכנסת
20 ביולי 19811 בספטמבר 1996
(15 שנים)
כנסות 10 - 14
יו"ר ועדת החוץ והביטחון ה־7
21 בינואר 198213 באוגוסט 1984
(שנתיים ו-29 שבועות)
24 בינואר 198913 ביולי 1992
(3 שנים ו-24 שבועות)
שגריר ישראל במצרים ה־1
19801981
(כשנה)
שגריר ישראל בארצות הברית ה־12
19961998
(כשנתיים)
שגריר ישראל בצרפת ה־10
19982000
(כשנתיים)
מנכ"ל משרד ראש הממשלה ה־7
19771980
(כ־3 שנים)
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

אליהו בן-אלישר (2 באוגוסט 1932 - 12 באוגוסט 2000) היה היסטוריון בהשכלתו, פוליטיקאי, דיפלומט ישראלי, ושגריר ישראל בארצות הברית, בצרפת והשגריר הישראלי הראשון במצרים (19801981).