אורי מקלב
English: Uri Maklev

אורי מקלב
אורי מקלב
אורי מקלב, 2010
לידה10 בינואר 1957 (בן 62)
ח' בשבט ה'תשי"ז
בני ברק, ישראל
שם מלאישראל מאיר אורי מקלב
מדינהישראלישראל  ישראל
השכלהישיבת פוניבז' עריכת הנתון בוויקינתונים
עיסוקפוליטיקאי, רב עריכת הנתון בוויקינתונים
מפלגהיהדות התורה עריכת הנתון בוויקינתונים
סיעהיהדות התורה - דגל התורה
חבר הכנסת
31 ביולי 2008 – מכהן
(11 שנים)
כנסות1722
יו"ר הוועדה לפניות הציבור ה־11
6 במאי 20091 ביוני 2015
(6 שנים)
יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ה־11
1 ביוני 2015 – מכהן
(4 שנים ו-27 שבועות)
תפקידים בולטים
פרסים והוקרה
  • פרס לח"כ יוצא מן הכלל של המכון הישראלי לדמוקרטיה (2 בפברואר 2012)
  • אות אביר איכות השלטון עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
ח"כ מקלב בדיון בכנסת

ישראל מאיר אורי מקלב (נולד ב-10 בינואר 1957) הוא יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה וחבר הכנסת מטעם סיעת יהדות התורה. בעבר כיהן כסגן יושב ראש הכנסת.